Šilumos siurbliai veikimo principas: ką verta žinoti?

Šilumos siurbliai oras vanduo, Inventor

Ką būtina žinoti apie šilumos siurblius?

Šilumos siurbliai oras-vanduo šiandien tampa vienu populiariausių sprendimų namų šilumai išgauti bei palaikyti. Tai įrenginys, kuris reikalauja palyginus nedidelių investicijų bei pasižymi nesudėtingu įrengimu, o vis labiau tobulėjančios tokio pobūdžio įrenginių technologijos šiandien leidžia džiaugtis ekonomišku bei efektyviu jų veikimu bet kokio pobūdžio namuose. Tačiau kaip iš tiesų veikia šilumos siurbliai oras-vanduo ir kokiais privalumais jie išsiskiria?

Oras – vanduo veikimo principas: kaip jie veikia?

Šilumos siurblys oras-vanduo yra pažangus dviejų dalių įrenginys, sudarytas iš vidaus bei lauko blokų. Kalbant apie bendrą įrenginio sandarą, ją sudaro kompresorius, šilumokaitis, freono dujos, ventiliavimo įrenginiai vei valdymui skirtas blokas. Šilumos siurbliai oras-vanduo veikia absorbuodami lauke esantį orą, o šio proceso metu išgauta šiluma, šilumokaičio (kuriame yra freono dujos) pagalba, yra perduodama  į jūsų namuose naudojamą vandens sistemą. Vandens judėjimo pagalba, šiluma yra išnešiojama visuose namuose per radiatorius bei grindų šildymo sistemą, o freonui atšalus ir grįžus į šilumokaitį, įrenginio veikimo procesas prasideda iš naujo.Įdomu tai, kad šilumos siurblių oras-vanduo veikimo principas gali būti prilyginamas šaldytuvo veikimui, kai šaltas oras yra pašalinamas į išorę, o ne į įrenginio vidų. Svarbu paminėti, kad pagrindinis skirtumas tarp siurblių oras-vanduo bei oras-oras yra tas, kad šilumos siurbliai oras-vanduo šildo tik namuose esantį vandenį, o ne orą.

Kokie šilumos siurblių oras-vanduo privalumai?

Šilumos siurbliai oras-vanduo pasižymi kur kas daugiau privalumų bei patogumų, lyginant su tradiciniu kieto kuro katilų naudojimu. Kalbant apie ekonomiškumą, jie yra ekologiški (neišmeta CO2), veikia tyliai, o taip pat – gali padėti sutaupyti net iki 50-60% metų bėgyje šildymui reikiamos energijos ir karšto vandens. Šilumos siurbliai oras-vanduo pasižymi lengvu valdymu, nereikalauja daug priežiūros, o jų montavimas yra ganėtinai paprastas (nereikalauja specialių gręžinių, jungimosi prie bendro dujotiekio). Visgi, renkantis sistemą oras-vanduo, svarbu išsirinkti tinkamo galingumo įrenginį bei patikėti jo montavimą į specialistų rankas tam, kad išvengtumėte neatitikimų bei rūpesčių.

Šilumos siurbliai oras vanduo, Inventor

Kyla klausimų dėl mūsų įrenginių?