Oro kondicionieriai: ką reikia žinoti prieš perkant?

Oro kondicionieriai: ką reikia žinoti prieš perkant?

1

Oro kondicionieriai namams: ką būtina žinoti prieš perkant?

Karštomis vasaros dienomis net ir atvėrus langus neatsivėsinsime taip, kaip norėtume. Gali nutikti net priešingai, kuomet namuose taps dar tvankiau. Todėl modernūs kondicionieriai puikus sprendimas kovojant su alinančiu karščiu ir siekiant palaikyti komfortišką temperatūrą namuose tiek karštą vasaros dieną, tiek ir žvarbią žiemą. Oro kondicionieriai, kuriuos galima universaliai pritaikyti – praktiškas sprendimas visiems metų laikams.

Veikimo principas ir nauda

Kondicionierių pasirinkimas šiandien yra labai platus. Kondicionieriai gali šildyti, vėdinti, sausinti ar išvalyti orą. Jie palaiko nustatytą patalpos temperatūrą ir drėgmę, atsižvelgiant į kiekvieno poreikius. Įprastai optimali kambario temperatūra žmogui yra nuo 18 iki 25 °C, priklausomai nuo amžiaus, sveikatos būklės, individualių poreikių.

Kondicionieriai namams skiriasi savo paskirtimi, galia, funkcionalumu ar kitais parametrais, tad išsirinkti tinkamiausią kondicionierių gali tapti rimtu išbandymu.

Įsivertinkite, kodėl reikia oro kondicionavimo sistemos namuose

  • Geresnei savijautai ir sveikatai palaikyti. Oro kondicionieriai ne tik užtikrina patalpoje reikalingą temperatūrą, bet tuo pačiu ir pagerina oro kokybę. Užtikrindami patalpoje tinkamą oro cirkuliaciją, jie išvalo ore esančias bakterijas, dulkes bei mikroorganizmus. Oro kondicionavimo sistema leidžia jums jaustis geriau, būti aktyvesniu, kūrybingesniu.
  • Užtikrinti  mažesnį triukšmo lygį. Šiuolaikiniai kondicionieriai dirba tyliai, leidžia susikaupti ir neišblaško. Tai ypač aktualu tiems žmonėms, kurie gyvena arti judrių triukšmingų gatvių, ir norėdami prasivėdinti pravėrę langą susiduria su mašinų triukšmu.
  • Dėl funkcionalumo. Kadangi oro kondicionavimo sistemos atlieka keletą funkcijų: ne tik vėsina, tačiau ir šildo kambario orą. Taip pašalinama perteklinė drėgmė, mikroorganizmai ir dulkės. Vis dėlto, norint išsirinkti jums tinkamiausią įrangą, reikia atsižvelgti ir į kondicionieriaus galingumą, jo tipą bei montavimo būdą. Todėl kondicionieriaus namams montavimą vertėtų patikėti kompetetingiems specialistams.
  • Oro kondicionierius – patrauklaus dizaino įrenginys, kurį nesudėtinga valdyti. Šiuolaikiniai kondicionieriai namams yra kompaktiški, tinka net ir mažose erdvėse, kadangi neužima daug vietos. O naujausios technologijos užtikrina nesudėtingą įrenginio valdymą. Be to, dažnai yra galimybė nustatyti norimą temperatūrą pasirinktam laiko tarpui, todėl kondicionierių be vargo paliksite net ir nakčiai ar išvykstant poilsiauti iš namų.

Oro kondicionierių yra įvairių tipų, pasirinkite sau tinkamiausią

Atkreipkite dėmesį, kad įrenginiai gali būti įvairių tipų: montuojami į langus, montuojami prie lubų, palubės-sienų kondicionieriai, sieniniai, kanaliniai, didelio galingumo, konvektoriniai ir kiti. Tačiau veikimo principas yra toks pats: šiluma yra absorbuojama vienoje vietoje ir išsklaidoma kitoje. Tad pasitarę su specialistu pasirinkite jums tinkamiausio tipo kondicionierių, atitinkantį jūsų poreikius ir patalpų specifiką.

Pasirinkite kondicionieriaus galią ir filtravimo sistemą

Kondicionieriaus galingumą reikia parinkti atsižvelgiant į tokius kriterijus:

  • patalpos plotą bei žmonių skaičių;
  • langų dydį bei jų kryptį;
  • stogo ir sienų šilumos izoliacijos lygį;
  • įvairių šilumos šaltinių šildymo galią bei jų kiekį, esantį patalpose.

Taip pat reikia nepamiršti įvertinti,  kiek pro langus prišildo saulė, kiek sandarios yra durys ir langai, kokia yra sienų šiluminė izoliacija bei kitus faktorius.

         Kondicionieriuose namams gali būti įvairaus lygio filtravimo sistemos, nuo grubaus valymo filtrų, anglies filtrų, bakterijų naikinimo priemonių iki elektrostatinių ir HEPA filtrų.

Grubaus valymo filtras sulaiko ypatingai smulkias daleles, esančias ore, jį galima plauti ir naudoti daug kartų. Anglies filtrai panaikina nemalonius kvapus – cigarečių dūmų, maisto ir kt. Elektrostatiniai filtrai gerai sulaiko dulkių daleles, augalų dulkes bei gaivina patalpos orą. HEPA filtrai labai veiksmingai panaikina bakterijas, esančias patalpoje, nes yra gaminami natūralaus arbatos lapų užpildo pagrindu. Taigi, įsivertinę savo poreikius, pasirinkite jums tinkamiausią filtrą.

Oro kondicionavimo sistemos įsirengimas – be abejo puikus sprendimas, užtikrinantis komfortą ir sveiką mikroklimatą patalpose. Visi ir visur norime jaustis gerai, neperkaisti ir nesušalti. Todėl pasirinkę sau tinkamiausio tipo, galingumo, filtravimo sistemos ir poreikius atitinkantį kondicionierių namams galėsite mėgautis maloniu buvimu namuose tiek žiemą, tiek vasarą.

Recommended Posts