Šilumos siurblių oras – vanduo veikimo principas: ką verta žinoti?

Šilumos siurbliai: ką verta žinoti?

1

Šilumos siurblių oras vanduo veikimo principas

Šilumos siurblys – inovatyvus technologinis įrenginys, savo nauda nurungiantis visus oponentus, elektrinius prietaisus bei dujinį šildymą. Tai modernus įrenginys, kuris panaudodamas mažesnį kiekį elektros energijos sugeba pagaminti didesnį kiekį šilumos energijos, taip užtikrindamas namų jaukumą ir šilumą.

Tai – vienas geriausių šildymo sprendimų inovatyviems namams, kur vertinamas komfortas, aukšta kokybė ir mažos energijos sąnaudos. Šilumos siurbliai vertinami dėl prieinamos kainos, gana greito įrengimo bei paprasto šildymo proceso. Bet norint, kad įrenginys išpildytų jūsų poreikius bei lūkesčius, reikia šią šildymo sistemą pasirinkti atsakingai.

Šilumos siurblių tipai

Šilumos siurblys “oras-oras” yra viena paprasčiausių ir ekonomiškiausių šildymo sistemų namams, patalpoms šildyti, panaudojant lauko ore esančią energiją. Tai aplinką tausojantis, ekologiškas įrenginys, naudojantis atsinaujinančius elektros išteklius.

Šiuos įrenginius nesudėtinga sumontuoti tiek senos, tiek ir naujos statybos, įvairaus ploto namuose. Svarbu parinkti tinkamą montavimo vietą, kad erdvėje kuo efektyviau pasiskirstytų oro srautai.

Šiuo metu prekyboje yra didelė pasiūla įvairių tipų šilumos siurblių „oras-oras“: lubinių, sieninių, grindinių, palubinių, kanalinių, todėl svarbu sau išsirinkti tinkamiausią.               

 „Oras-oras“ šildymo sistema namams yra labai komfortiška, nes patalpų oro temperatūra reguliuojama vienu mygtuko paspaudimu. Taip pat ši sistema nereikalauja didelės priežiūros, tiesiog retkarčiais turėsite išvalyti įrenginio filtrus.

Šilumos siurblys „oras-vanduo“ vis labiau populiarėja Lietuvoje ir pakeičia įprastas kieto  kuro katilines. Šis šildymo sprendimas pasižymi dideliu efektyvumu ir patogumu. Lyginant su kitais jis išsiskiria tuo, kad įrengimui nereikia gręžinių, todėl nereikės atlikti jokių kasimo darbų. Todėl sutaupysite laiko ir papildomų išlaidų.

Didelis privalumas, kad šį šilumos siurblį galėsite prijungti prie vandens šildytuvo, tad bus galimybė ne tik šildyti patalpas, bet ir gauti greitai sušylantį karštą vandenį. Šildymo sistema „oras-vanduo“ yra patogiai veikianti, ekologiška, todėl galėsite mėgautis komfortu.

Kriterijai, renkantis šildymo sistemą namams

Šilumos siurblio galingumas. Tai yra pagrindinis kriterijus, renkantis šildymo sistemą namams. Nuo tinkamai pasirinkto galingumo priklauso, ar šilumos siurblys gebės efektyviai sušildyt patalpų orą, bus veiksmingas ir pateisins lūkesčius. Per didelio galingumo siurblys išeikvos jums per daug elektros, o per mažas – sunkiai gebės palaikyti reikiamą temperatūrą.

Be patalpų dydžio, renkantis šilumos siurblio galingumą, kiti svarbūs kriterijai yra patalpų izoliacija, langų dydis, geografinė būsto kryptis. Todėl atidžiai pasirinkite tinkamo galingumo prietaisą pagal savo poreikius ir būsto specifiką.

Patogių funkcijų kiekis. Atkreipkite dėmesį, ar šilumos siurblyje įdiegtos naujausios technologijos, ar jis geba dirbti itin tyliai, ar turi ilgos distancijos wi-fi valdymą, ar įrenginys yra energiškai ekonomiškas.

Atkreipkite dėmesį, ar įrenginys gali ne tik šildyti bei šaldyti, bet taip pas surinkti drėgmę, kas ypač aktualu gyvenant lietuviškame klimate.

Norint sutaupyti, atkreipkite dėmesį į tai, kad siurblys turėtų miego režimą. Taip pat jutiklį, kuris nukreipia oro srautą nuo žmonių į kitas kambario vietas – ši funkcija padės išvengti skersvėjų bei jų sukeliamų sveikatos problemų. Taigi, rinkdamiesi įrangą, atsižvelkite ir į papildomus parametrus, kurie suteiks jums tobulą komfortą.

Kaina. Siurblių kainos nėra žemos, tai rimta investicija, bet ne visada ypač didelė kaina užtikrina aukštą kokybę. Jei nenorite permokėti už garsų prekės ženklą, ieškodami šilumos siurblio lyginkite įrenginių technines charakteristikas. Tuomet gausite optimaliausią kainos ir kokybės santykiu pirkinį.

Garantijos trukmė. Šilumos siurblys – tai ilgalaikis šildymo sprendimas, investicija namams. Todėl perkant šią įrangą būtina pasidomėti ir garantiniu laikotarpiu, kurį jums suteiks. Pirkdami įrangą, konsultuokitės su specialistais, kurie patars ir sumontuos efektyvią šildymo sistemą, suteiks garantiją ir atsakys už darbų kokybę.

Kodėl verta montuoti efektyvų šilumos siurblį?

Tiek naujos, tiek senos statybos namuose šilumos siurbliai yra tinkamas pasirinkimas. Jie padeda sutaupyti išlaidas šildymui, laiką, kurį praleistumėte kūrendami kieto ar skysto kuro katilą, jį prižiūrėdami. Tinkamai sumontuotas įrenginys nekenkia nei namo išorės, nei vidaus dizainui.

Taip pat ši šildymo sistema padeda mažinti aplinkos užterštumą, kadangi neefektyvūs šildymo katilai išskiria į aplinką daug kenksmingų medžiagų. Jie  naudoja elektrą, kuri pagaminama naudojant efektyvesnes technologijas.

Taigi, grynas oras, šilti namai, geros gyvenimo sąlygos, puiki sveikata – tai investicijų į šilumos siurblį vertė jums, kuri tikrai atsiperka.  Žinoma, įrenginį reikia pasirinkti atsakingai, tuomet jis išpildys lūkesčius ir poreikius. Šilumos siurbliai – tai puikus šildymo sprendimas tiems, kas vertina savo laiką ir pinigus.

Recommended Posts